Informace o obci

Vážení občané, vítejte na internetových stránkách středočeské obce Žďár. Nenechte se zmást názvem jedné obce, tato obec sdružuje dalších pět osad: Břehy, Doubravu, Příhrazy, Skokovy a Žehrov. Na našich stránkách najde všechny potřebné informace občan i turista, věnujeme se zde nejenom dění ve výše zmíněných osadách, ale též zajímavostem a událostem celé obce.

Navštívíte-li naši obec po prohlídce těchto stránek, najdete nás na okraji Českého ráje a přivítá Vás krásný kraj, který je vhodný pro turistiku, cykloturistiku, horolezectví i odpočinek. Našim krajem probíhá mnoho turistických tras. Můžete navštívit Příhrazské skály, kde je možno ubytování v autokempinku Automotoklubu Doubrava. Pískovcové útvary Příhrazských skal lákají horolezce s dominatní skálou, "Kobylí hlava" a mnoho dalších pískovcových věží. Dále je možnost navštívit Drábské světničky a pokračovat do města Mnichovo Hradiště s prohlídkou krásného zámku, který nechal postavit Václav Budovec v roce 1606.

Opačným směrem ze Žďáru se můžete vypravit přes Všeň až do města českých granátů Turnova, kde se nachází muzeum Českého ráje s unikátní sbírkou drahých kamenů a šperků. Další výlet je možno projít i projet na kole přes Skokovy, Olešnici až k Věžickému rybníku a Vidláku. Tato trasa vede údolím Žehrovky, na které je několik mlýnů, nejznámější Pleskotský mlýn. Odbočkou z této trasy je možnost prohlídky Hruboskalska se skalním městem "Skalák", zámku Hrubá Skála a Valdštejn.Ze Žďáru se také můžete podívat přes žehrovské lesy na hrad Kost, zámek Humprecht až do města Sobotky. V Žehrovských lesích je možno odbočit do vesničky Zakopaná a dále na Branžež, kde je v letních měsících pěkné koupání v Komárovském rybníku a dále do Drhlen, kde najdete také krásný a čistý rybník na koupání. Naší obcí prochází také nejkrásnější turistická cesta: "Zlatá stezka Českého ráje." Svojí cestu začíná ve městě Mnichovo Hradiště, odtud pokračuje ke zřícenině hradu Valečov, jehož zvláštní půdorys zaujme nejednoho návštěvníka. Po přibližně 5 km se po stezce dostaneme ke skalnímu útvaru Drábské světničky, kde v minulosti stával hrad. Drábské světničky poskytují dnes také velice pěkný výhled, který je nám odměnou za zdolání poměrně dosti náročného úseku cesty. Dále nás cesta zavede přes hradiště Staré Hrady do letoviska Příhrazy. Odtud pokračuje přes osadu Srbsko a místo připomínající boje v roce 1866 k majestátnímu hradu Kost, v jehož těsné blízkosti můžeme navštívit i údolí Plakánek. Po prohlídce hradu můžeme pokračovat přes Libošovice a Nebákov ke zřícenině hradu Trosky, symbolu Českého ráje.

Infokanál obce
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
Novinky na Úřední desce
Různé

Předpověď počasí Předpověď pro:
Žďár


Dnes má svátek:Zákony pro lidi

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl